Pamätáte si na Jakubka z Perinbaby? Dnes má už 60: Aha, ako vyzerá!

Krása a móda Zaujímavosti

Bez legendárneho filmu Juraja Jakubiska si už Vianoce nevieme predstaviť. Perinbabu nakrútil režisér Juraj Jakubisko v roku 1985 a stala sa legendárnou rozprávkou každých Vianoc. Zahviezdili v nej Petra Vančíková ako Alžbetka, nemecký herec Tobias Hoesl ako Jakub, macocha Soňa Valentová, Dora Milada Ondrašíková, otec Pavol Mikulík a samotná Perinbaba, talianska herečka Giulietta Masina.

Príbeh o malom Jakubkovi, ktorého Perinbaba zachráni pred Zubatou poznajú aj dnešné deti. Strhujúca rozprávka v sebe ukrýva tajomno, lásku, smrť, zlo a dobro v jednom. Samotná Giulietta, ktorá stvárnila hlavnú postavu Perinbaby zomrela v roku 1994 ako 73-ročná. Slovenská legenda Pavol Mikulík, ktorý si zahral Alžbetkinho otca zomrel ako 63-ročný v roku 2007.

Tobias Hoesl svoju hereckú kariéru odštartoval v seriáloch, mihol sa napríklad aj v detektívke Derrick po boku Horsta Tapperta. Potom však prišli filmové ponuky a jednou z nich bola aj slovenská rozprávka režiséra Juraja Jakubiska Perinbaba.

Hviezda rozprávok Perinbaba a Pávie pierko Tobias Hoesl (60), bol pomerne neznámy, keď sa Juraj Jakubisko, režisér Perinbaby, rozhodol dať mu šancu a zveril mu jednu z hlavných úloh. Ako teraz vyzerá?

Článok pokračuje na ďalšej strane.