Protest v Bratislave a Košiciach: Kotlebovci a stovky ľudí bez rúška! Zasahovala polícia.

Zaujímavosti

Demonštrácia sa začala o 12:00, na námestie prišli stovky ľudí. Protestu sa okrem Mariana Kotlebu zúčastnili aj jeho ďalší kolegovia z extrémistickej ĽSNS Andrej Medvecký, Milan Mazurek či europoslanec Milan Uhrík.

Väčšina z nich nemala na sebe ochranné rúška. Nemali ich ani poslanci Národnej rady za ĽSNS Marian Kotleba a Milan Mazurek, europoslanec Milan Uhrík (ĽSNS) či exposlanec Peter Marček, ktorí sa postavili pred ľudí.

Rečníci spochybňovali protipandemické opatrenia, testovanie ľudí na ochorenie COVID-19, ochranné rúška, vakcínu i očkovanie. Protestujúci kričali protivládne heslá. Kotleba vyhlásil, že vízie premiéra Igora Matoviča (OĽANO) rozkladajú vlasť. Vládna koalícia si podľa neho spravila z Ústavy trhací kalendár a núdzový stav chce vyhlasovať, ako len chce.

Protest monitorovala aj polícia. Na mieste boli i ťažkoodenci, ktorí po skončení akcie zasahovali a zadržali pritom niekoľko osôb. Dôvodom zrejme bolo, že medzi demonštrantami došlo k potýčke.

„​V priebehu verejného zhromaždenia na Hodžovom námestí bol viackrát vykonaný služobný zákrok príslušníkmi policajného zboru. V tejto súvislosti bolo prevedených celkovo 12 osôb, pričom v troch prípadoch ide o podozrenie z trestného činu drogovej trestnej činnosti, nebezpečného vyhrážania a prejavov extrémizmu. Ostatné osoby sa dopustili priestupku zo zákona o zhromaždovacom práve,“ informovala policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková.

„V priebehu zhromaždení boli vyhotovené viaceré audiovizuálne záznamy, ktoré momentálne vyhodnocujeme za účelom zadokumentovania protiprávnych konaní. Stotožnené osoby z verejných zhromaždení, ktoré sa pohybovali bez rúška budú pre podozrenie z priestupku oznámené ÚVZ ktorý je príslušný na prejedanie takéhoto priestupku. V otázkach zhromaždovacieho práva budú stotožnené osoby oznámené príslušnému okresnému úradu na prejedanie priestupku,“ doplnila hovorkyňa.

VIDEO:

ZDROJ: info.sk, refresher.sk, hnonline.sk,