Žena každý deň vypila pohár vína. Nechutné, čo sa stalo s jej telom už po pár dňoch!

Zdravie

 1. Problémy so spánkom
  Hoci nikdy netrpela nespavosťou a väčšinou zaspáva zhruba o 11 hodine, približne 2. alebo 3. deň experimentu začala pociťovať problémy so spánkom, a to také, že sa prebudila v noci a nemohla spať. Až po 10-15 minútach strávených prehliadaním telefónu konečne zaspala. Na konci experimentu už spala normálne a žiadne podobné problémy už nemala. Napriek tomu si myslí, že alkohol ovplyvnil jej spánkový cyklus – zaspávala ľahko, ale budila sa v noci.
 1. Neschopnosť sústrediť sa
  Žena si každý deň merala krvný tlak, ktorý bol po celý čas normálne a alkohol na neho nemal žiadny vplyv. Nemala ani iné problémy, ako napríklad problémy s dýchaním a podobne. Po skončení experimentu sa predsa len jeden problém objavil – potom, čo prestala piť víno každý večer, sa niekedy cítila veľmi unavená a vyčerpaná a nedokázala sa sústrediť na prácu.
 2. Výčitky svedomia
  Počas experimentu sa jej stávalo, že sa v noci začala prebúdzať, pretože mala smäd. Musela si tak každý deň pred spaním chystať k posteli pohár s vodou. Prvé dni mala navyše silný pocit, že robí niečo zlé. To podľa nej bolo spôsobené tým, že bola zvyknutá piť len cez víkend s priateľmi. Na druhú stranu nemusela čakať na špeciálnu príležitosť, každý deň si mohla urobiť vlastný minipiatok s chutnou večerou a dobrým vínom. Nakoniec si uvedomila, že nie je žiadny dôvod, aby mala výčitky svedomia. Cítila sa lepšie a začala si viac užívať večery.
 3. Stretávanie sa len s ľuďmi, ktorých chcete vidieť
  Počas experimentu sa menej stretávala s ľuďmi vonku v bare. Buď si svojich kamarátov pozvala domov, alebo jednoducho nikam nešla a zostala doma sama. Stretávala sa teda len s ľuďmi, s ktorými naozaj chcela. Vzhľadom k tomu, že je introvert, si to navyše doma užívala oveľa viac. Víkendy so svojimi priateľmi však nevynechávala, len miesto piva píla víno a v menšom množstve.
 4. Zhoršenie pleti
  Okrem toho, že sa jej podstatne zhoršila kvalita pleti, pribrala aj pár kíl navyše. To bolo podľa nej spôsobené zrejme tým, že viac času trávila doma a častejšie jedla. Mala navyše tmavé kruhy pod očami kvôli spomínaným problémom so spánkom.

Hoci spočiatku žena plánovala vykonávať tento experiment jeden mesiac, ukončila ho nakoniec už po troch týždňoch. Hoci zaznamenala niekoľko pozitívnych zmien, prevážili u nej tie záporné, ktoré ju naozaj vydesili.

To najdôležitejšie, čo si z experimentu odniesla, je to, že by človek nemal piť alkohol každý deň, zároveň by ale nemal čakať na špeciálnu príležitosť, ako sa uvoľniť a zrelaxovať, keď je vyčerpaný. Dobré víno a chutné jedlo v dobrej spoločnosti je tým najlepším spôsobom, ako si užiť večer. Platí však jedno dobre známe pravidlo: všetkého s mierou.

ZDROJ: eatthis.com