Kvôli koronavírusu nezohnala plienky pre dcéru a zrútila sa rovno pri prázdnom regáli. Aj to je realita!

Zaujímavosti

Koronavírus desí každého z nás a je pochopiteľné, že si mnohí z nás nakúpia veci do zásoby, aby sme nemuseli chodiť zbytočne medzi ľudí každý deň.

Lauren ale do obchodného centra musela, keďže jej najmladšej dcérke jednoducho došli jednorazové plienky. Čoskoro však zistila, že práve plienky sú nedostatkový tovar, a v prázdnych regáloch nenašla pre dcéru ani jedno jediné balenie.

„Rozplakala som sa, pretože som v tej chvíli netušila, ako budem svoje dievčatko prebaľovať. Čo bude teda miesto plienok nosiť? Všetci ľudia plienky vykúpili a nemyslia na nás. My naozaj nemáme toľko peňazí na to, aby sme si zásoby tvorili!“

Lauren zdieľala svoju nepríjemnú skúsenosť na sociálnych sieťach a behom pár dní dostala balík od jednej z firiem, ktoré plienky vyrábajú. „Na jednej strane som na niektorých ľudí pyšná, ako si v tomto ťaživej období pomáhajú. Na druhej strane je mi ale naozaj do plaču zo sebeckosti ostatných a z neľudskosti,“ dodáva nakoniec Lauren.

Slováci reagovali tiež:
Empatia chýba Slovákom aj so spomínanou Lauren, a to najmä z dvoch dôvodov. Prvým je, že ako deti postkomunistickej krajiny sme boli poväčšinou odchovaní na látkových plienkach, najmä staršie ročníky preto nemajú súcit so ženami, ktoré kvôli (podľa nich) pohodlnosti kupujú jednorazové.

Druhým je fakt, že Laurenina dcéra má už takmer 2 roky a v tomto veku by podľa väčšiny ľudí už dávno nemala nosiť plienky.

Rozhorčenie nad videom si dovolil vyjadriť aj istý Slovák. Nezvolil však vhodnú rétoriku a nevyše, keďže šlo o muža, sa podľa komentujúcich žien nemal právo vyjadriť k téme plienok a prebaľovania detí. Rozdelil tak ľudí na dva tábory – tých, čo s ním súhlasili (a zároveň odsudzovali Lauren) a ďalších, čo ho mali za jeho slová chuť udupať pod zem.

Spomínané video mamičky, ako aj príspevok Slováka a niektoré komentáre k nemu si môžete pozrieť pod článkom.

VIDEO:

FOTOGALÉRIA:

ZDROJ: youtube.com