Pyšná princezná Alena Vránová má 91 rokov. Svojím zjavom šokuje. To snáď ani nie je možné!

Šoubiz

Česká herečka, speváčka a dabérka Alena Vránová , ktorú si pamätáme hlavne ako princeznú Krasomilu z filmovej adaptácie klasickej rozprávky Boženy Nemcovej Potrestaná pýcha (1952), oslávila v nedeľu 30. júla svoje 91. narodeniny. Odvtedy sa nespočetnekrát objavila nielen pred filmovými a televíznymi kamerami, ale aj na doskách, ktoré znamenajú svet. Svoj hlas prepožičala mnohým nemenej slávnym zahraničným herečkám. Život sa s ňou však nemaznával, dvakrát sa vydala a tragicky stratila dcéru.

Herečku Alenu Vránovú napriek tomu, že vo svojom hereckom živote stvárnila veľa iných postáv, navždy budú spájať s postavou princeznej Krasomily. Od nakrúcania rozprávky Pyšná princezná uplynulo už neuveriteľných 71 rokov. Táto postava Alene priniesla popularitu, ale aj krach jej prvého manželstva.

Keď tvorcovia rozprávky Vránovú obsadili, bola vydatá za komunistického básnika Pavla Kohouta a vôbec netušila, že sa počas nakrúcania zamiluje do herca Vladimíra Ráža, ktorý hral kráľa Miroslava a učil ju spievať pieseň Rozvíjej se poupátko …

„Vladimír bol pre mňa ako zjavenie. Úplne som mu prepadla,“ priznala neskôr Vránová. Ráž bol v tom čase tiež ženatý s herečkou Sašou Myškovovu, lenže aj on sa do Aleny zamiloval, a keď mu v tom istom roku zomrel ich sedemmesačný syn, skončilo sa aj jeho manželstvo. A keď sa potom s Alenou Vánovou vzali, túžili po spoločnom dieťati, ale nedarilo sa. Až po niekoľkých rokoch prišla na svet ich jediná vymodlená dcéra Markéta.

Článok pokračuje na ďalšej strane.