Svet smúti za kráľovnou Alžbetou II. Takto bola videná naposledy!

Nezaradené

Práve Trussová sa potom na twitteri vyjadrila k mrazivým novinkám o zhoršenom zdraví milovanej panovníčky. „Celá krajina je hlboko znepokojená touto správou,“ napísala na sociálnej sieti premiérka po tom, čo hovorca paláca prehovoril o tom, že sa lekári obávajú o zdraví Jej Veličenstva. Spolu s nimi sa o Alžbetu II. začal báť aj celý národ… „Ľud je v myšlienkach s panovníčkou a jej rodinou,“ dodala Trussová.

V utorok čakal kráľovnú veľmi náročný deň plný pracovných povinností, po ktorých bolo vladárke odporučené, aby si oddýchla. Táto dáma, čo sedí na anglickom tróne po neuveriteľných 70 rokov, zostala v Balmorale pod lekárskym dohľadom. A všetkých potom vydesilo, keď sa k nej začali schádzať rodinní príslušníci, od detí až po vnúčatá. Ako keby sa snáď chcela so svojimi milovanými rozlúčiť… Správa, ktorej sa dá ťažko uveriť, prišla vo štvrtok večer.

Posledné fotografie, na ktorých sa Alžbeta šibalsky usmieva, sú ale pekným mementom jej nezdolného ducha. O dobrú náladu totiž neprichádza ani kvôli dlhotrvajúcim zdravotným ťažkostiam…

FOTOGALÉRIA: