AKTUÁLNE: Vláda neodsúhlasila celoplošné testovanie!

Zaujímavosti

Premiér Igor Matovič (47) oznámil, že budúci víkend by sa malo na Slovensku konať plošné testovanie, vláda to však ešte neodsúhlasila!

Matovič už niekoľko mesiacov nerozpráva o inom ako o potrebe plošného testovania. Zorganizovať ho chcel už pred sviatkami, no minister hospodárstva Richard Sulík podľa neho nezabezpečil dostatok testov, čím má na svedomí tisícky mŕtvych. Antigénových testov pritom nie je dostatok ani teraz, preto by sa avizované plošné testovanie malo začať až budúci víkend. Týkať by sa malo celého Slovenska. „Najprv pôjdu všetky okresy a následne budeme testovať dovtedy, kým pozitivita neklesne pod 0,5 percenta,“ povedal premiér.

Je tu však háčik. Návrh plošného testovania ešte musí odsúhlasiť vláda. Otázne je, či sa nájde dostatok hlasov na podporu testovania, keďže sa ozývajú viacerí odborníci aj koaliční poslanci, ktorí sú len za testovanie v ohniskách nákazy.

Zdá sa, že Matovičov plán o masívnom testovaní Slovákov je zatiaľ v ohrození! Vláda mala dnes o 11. hodine zasadnúť a celoplošné testovanie schváliť, no rokovanie bolo zrušené pár minút pred začatím.

Článok pokračuje na ďalšej strane.