Chcela som vyhodiť moju špinavú žehličku, kým som neskúsila tento skvelý tip! Teraz vyzerá ako nová.

Rady a tipy Technológie Zaujímavosti

Naše žehličky používame roky, takže nie je žiadnym prekvapením usádzajúca sa špina a popáleniny, ktoré sa na žehličke začínajú robiť. Ale keď začnú škvrny špiniť náš biely odev, vieme, že je čas konať…

TIP OD SUPERSVET.SK: Jednoduchý a lacný prostriedok na čistenie žehliacej plochy vás nebude stáť viac, ako pár surovín z bežných zásob v domácnosti.

Máte doma žehličku, ktorej žehliaci povrch je už celý zahnednutý a zafarbený? Pozrite sa na tento tip, ako ľahko sa dá vyčistiť aby vyzeral povrch ako nový!

Budete potrebovať: 
  • zubnú pastu
  • sódu bikarbónu
  • trochu octu
  • sklenú misku
  • špongiu na riad.
Ako na to:

V miske zmiešajte trochu zubnej pasty s dvomi čajovými lyžičkami sódy bikarbóny, pridajte za kalíšok octu a nechajte ho rozbublať. Potom všetko spolu dobre premiešajte, žehličku zapojte do zásuvky a nechajte rozohriať na program žehlenia „medium“. Zmes naneste na špongiu a po žehličke dobre rozotrite. Po niekoľkých sekundách začne všetko pripálené a zahnednuté schádzať dole a vaša žehlička bude opäť ako nová.

S týmto trikom sa viac nemusíte báť, že vaša bielizeň bude poškodená, zafarbená alebo polepená od zanesenej žehličky. Pamätajte, že aj ten najväčší problém v domácnosti sa dá vyriešiť, ak máte ten správny návod!

ĎALŠIE TIPY:

1. OCOT

Azda najúčinnejším pomocníkom v domácnosti je ocot. A platí to aj v tomto prípade. Ako na to: na dno plechu alebo inej nádoby nalejete horúci ocot a priložíte vychladnutú žehličku. Pozor, namáčate iba spodok. Necháte chvíľu pôsobiť a vyutierate suchou jemnou handričkou.Tu zabijete dve muchy jednou ranou, keďže pri zohrievaní octu vyčistíte aj vodný kameň v kanvici.

2. ZUBNÁ PASTA

Niekto by povedal, ako môže pastou vyčistiť žehličku. Ale áno, aj to je možné. Návod: ešte teplý povrch zbavte väčších zbytkov pripálenín a nechajte vychladnúť. Na hrubšiu handričku naneste pastu a následnými krúživými pohybmi vyčistíte zvyšok nežiadúcej špiny.

3. PENA NA HOLENIE

Ďalší spôsob je použiť penu na holenie. Postup: na uterák naneste penu alebo gél na holenie, žehličku zohrejte na maximum a jemným tlakom nechajte pôsobiť na spodok žehličky. To, že sa vám bude z toho dymiť je normálne. Následne uterák položte na hranu stola alebo žehliacej dosky a v určitom uhle po nej prejdite niekoľkokrát až špina ostane na uteráku.

4.SOĽ

Nakoniec tu máme soľ. Spomíname ju ako poslednú, pretože odporúčame aj vám túto voľbu ako poslednú možnú v prípade, ak nič iné nezaberie. Je tu totiž riziko, že kryštáliky soli môžu spôsobiť škrabance na povrchu žehličky.

Návod: soľ nasypte na handričku v trochu väčšom množstve a zahriatou žehličkou prejdite po nej. Zakaždým ju ale utrite o noviny preložené cez hranu žehliacej dosky a dajte pozor,aby sa kryštáliky nedostali do naparovacích otvorov.

Páči sa vám tento tip alebo s nim máte skúsenosť? Dajte nám vedieť do komentárov:)

ZDROJ: thespruce.com