Chodíte na huby? Tento geniálny nápad vám zaistí ich úrodu nie v lese, ale aj u vás doma. Zbierať môžete stále, v pohodlí svojho domova

Rady a tipy

Potrebujete:
5 väčších húb
100 gramov kvasníc
8 litrov vody

Dané pomery samozrejme upravujte podľa toho, koľko húb v lese nazbierate a koľko ich spracujete. Hneď ako máte všetko potrebné, je postup jednoduchý. Vo vode najprv rozpustíte kvasnice a potom si v nej rozpustite tiež dané huby. Teda rozsekanú alebo zomletú zmes. Potom sa celá nádoba s vodou umiestni na miesto, ktoré by malo byť tmavé, ale zároveň tiež teplé. Tu by malo všetko zostať po dobu ideálne 2 týždňov.

Sadenie
Po 2 týždňoch je možné začať so sadením. A to tak, že sa vyberie 250 mililitrov tekutiny z danej zmesi a tá sa následne premieša s čistou vodou v množstve 2 litre. Toto je tá zmes, ktorá sa bude takzvane vsádzať. Ide o množstvo, ktoré sa následne naleje do jedného kvetináča so zeminou. Tým je sadenie hotové.

Opäť samozrejme musíme pripomenúť, že množstvo odobratej tekutiny sa líši podľa toho, koľko kvetináčov chcete pestovať. Konkrétne odobrané množstvo hlavného základu sa mieša s čistou vodou v pomere 1 ku 8.

Ďalej je dôležité myslieť na to, že zemina použitá na pestovanie nesmie byť nikdy čerstvá, kúpená v obchode. Musí ísť o zeminu, v ktorej už v minulosti niečo rástlo.

Na škodu nie je ani použiť hlinu aj so samotnou rastlinou. Tým chceme povedať, že nie je problémom naliať vytvorenú zmes k rastline v kvetináči. Okrem nej by sa mali objaviť aj huby.

Zaistenie vhodného prostredia
Aké je ideálne prostredie pre pestovanie húb? Je to kombinácia tepla a tiež vlhka. Čím viac dokážete tieto podmienky napodobniť, tým lepšie pre váš samotný výsledok a tým lepšie vám huby porastú a tým väčšiu úrodu následne budete môcť získať.

Nie vždy sa tak musíte nutne držať len interiéru, pretože napríklad zimné záhrady využívané aj v lete, alebo ideálne skleníky sú tou voľbou, s ktorou chybu zaručene neurobíte.

ZDROJ: prosvet.cz