Lekári bijú na poplach: Nevyhadzujte mliečne zuby vašich detí, raz im môžu zachrániť život!

Rady a tipy Zdravie

Môžu nahradiť poškodené bunky , ale výskumy ukazujú, že kmeňové bunky dokážu bojovať aj proti rakovine a ukazuje sa, že by mohli mať aj potenciál liečiť napríklad poruchy srdca.

V prípade ochorenia, ako je Hodgkinova choroba, leukémia alebo mnohopočetný myelóm , bývajú pacienti liečení pomocou bolestivej transplantácie kostnej drene a ďalších invazívnych procedúr. Podľa nových zistení by sa však tieto ochorenia mohli liečiť oveľa šetrnejším spôsobom, a to pomocou vlastných kmeňových buniek nájdených v mliečnych zuboch.

Práve pre týchto ľudí by mohlo byť riešením uskladnenia kmeňových buniek z vypadnutých mliečnych zubov. Existujú už dokonca aj firmy, ktoré sa touto činnosťou zaoberajú a rodičia tak môžu ich služby využiť.

Ak vášmu dieťaťu začnú vypadávať mliečne zuby, mali by ste sa začať zaoberať myšlienkou zuby uskladniť. Nikdy totiž nemôžete vedieť, či zúbková víla raz nezachráni vášmu dieťaťu život.

Nezabudnite, že zuby, ktoré sa neskôr použijú na odber kmeňových buniek by mali byť uskladnené správnym spôsobom – momentálne vedci a lekári na tento účel požívajú niekoľko technológií.

ZDROJ: healthawarenessforall.com/