Môj manžel dával v lete každý večer pod okno mokrý uterák. Po prečitaní to urobíte tiež.

Rady a tipy

Stúpajúce teploty presahujúce 30 stupňov sú skvelé, ak trávite čas na pláži pri vode, alebo sa chladíte na kúpalisku. Letné horúčavy sú však skutočne neznesiteľné, ak ste zavretí doma. Svoje o tom vedia najmä ľudia žijúci vo vrchných poschodiach panelákov alebo tí, ktorým slnečné lúče smerujú do okna takmer celý deň. V takom teplom a dusnom prostredí sa obzvlášť zle zaspáva, ale my pre Vás máme niekoľko tipov, ako sa s horúčavou efektívne popasovať.

Nie každý má možnosť alebo vôľu investovať množstvo financií na klimatizáciu , a tak si musíme vystačiť s domácimi trikmi. Tie najúčinnejšie môžete vďaka tomuto článku vyskúšať aj Vy.

Rozlúčte sa s neznesiteľnými teplotami a doprajte si pohodlný spánok aj počas leta.

Chcete si zdriemnuť počas horúceho dňa, alebo nedokážete zaspať večer, keď je Váš byt, alebo dom úplne nahriaty po teplom dni? Dlhé prevaľovanie a stúpajúca nervozita a zúfalstvo z extrémneho tepla pozná asi každý z nás, ale vďaka triku s vankúšom budete spať kedykoľvek ako v perinke.

Stačí, že umiestnite vankúš do chladničky, alebo mrazničky a ak nemáte dostatok miesta, postačí týmto spôsobom schladiť aj povlak.

V noci Vás môže zachrániť aj mokrý uterák. Nielen že budete cítiť príjemné schladenie, dokáže tiež zvlhčiť a osviežiť vzduch. Ako na to?

Článok pokračuje na ďalšej strane.