Perfektný trik, ako vydezinfikovať všetky matrace za 1 minútu: A po zatuchnutom zápachu a špine ani stopy!

Rady a tipy

Čistenie matraca je dôležitá, ale často prehliadaná úloha pre udržanie sviežeho a zdravého priestoru na spanie. Pravidelné čistenie matracov môže odstrániť alergény, prach, baktérie a odstrániť vážne problémy s matracmi vrátane plesní a pachov.

Aby bol váš matrac bezpečný, zdravý a čistý, mali by ste vedieť ako vyčistiť matrac a urobiť z čistenia matracov pravidelnú rutinu. Pranie posteľnej bielizne a vankúšov je len začiatok, a nie je to všetko, čo by ste mali urobiť. Rutinné čistenie urobí z vašej postele pohodlnejšie miesto na spánok a starostlivosť o škvrny a pachy ochráni váš matrac pred vážnejšími problémami. Udržiavanie čistoty matraca je dôležité, ale nie ťažké.

Často stačí, že pravidelne periete posteľné prádlo, vysávate niekoľko-krát do roka a pridáte na matrac chránič matraca. Ale ešte intenzívnejšie čistenie ako odstraňovanie škvŕn alebo dokonca odstraňovanie pachov je zvyčajne veľmi jednoduché.

Perfektný recept, ktorý vám vydezinfikuje matrace za 1 minútu, osvieži ich, zbaví zápachu, zárodku plesní, ale aj roztočov, urobte to aspoň raz za mesiac.

Článok pokračuje na ďalšej strane.