Odpojením tejto elektroniky ušetríte veľa peňazí!

Rady a tipy Technológie Zaujímavosti

Jedným z nich je kávovar, ktorý spotrebuje 1 W, aj keď je sotva pripojený k zásuvke a tlačidlo je vypnuté. Vo chvíli, keď hráte video hry, spotrebujete asi 23 W. S pripojenými káblami používajú 1 W, takže ich odpojte v momente, pokiaľ ich nepoužívate. Nasledujúce nie je žiadnym prekvapením, ale mnoho ľudí to úplne ignoruje.

Počítač a nabíjačka mobilného telefónu.

Napriek tomu, že sa používanie notebookov zvýšilo, stále existujú ľudia, ktorí majú stolný počítač doma aj v kancelárii. Pokiaľ je tento spotrebič pripojený k predlžovacej šnúre na dlhšiu dobu, môže ho opotrebovať a spotrebovať vďaka tomu veľa energie, aj keď je vypnutý. Spotrebuje asi 80 W pri používaní a až 21 W pri nečinnosti, takže sa ho snažte vždy odpojiť, kedykoľvek ho nepotrebujete. Ušetrí Vám to naozaj dosť peňazí, ktoré sa sčítajú so všetkým ostatným.

Existujú ľudia, ktorí majú nepríjemný zvyk nechať nabíjačku mobilného telefónu pripojenú k predlžovacej šnúre niekoľko hodín alebo dní. Prestaňte to robiť. Priemerné náklady na nabíjačku sú 0,26 W bez toho, aby ste ju používali.

Na druhej strane, pokiaľ je k nej pripojený mobilný telefón, ktorý je už plne nabitý, môže spotrebovať od 1 W do 5 W za hodinu. Ak máte v domácnosti niekoľko mobilných telefónov, náklady náhle vzrastú. Váš mesačný poplatok za elektrinu sa môže zvýšiť až o 10%. Rovnako by ste mali postupovať v prípade notebooku, televízie alebo mikrovlnnej rúry.

ZDROJ: electronics.com