Spoznáte ju? Smutný osud Zlatovlásky: Prečo krásavica Jorga Kotrbová zavesila hereckú kariéru na klinec?

Šoubiz

Herečka Jorga Kotrbová (75) sa ľuďom do pamäti vryla ako nezabudnuteľná Zlatovláska alebo ako manželka Pera Kostky v komédii Piatok nie je sviatok. Hoci patrila medzi populárne hviezdy, rozhodla sa zavesiť kariéru na klinec a venovať sa svojej láske – koňom.

Samotná herečka o rozprávke z roku 1973, na rozdiel od predstaviteľa princa Jiříka Petra Štěpánka (68), nechce ani počuť. Najradšej by ju vymazala nielen zo svojej filmografie. Herecké remeslo na klinec, žije na vidieku, stará sa o svoje kone a dýcha čerstvý vzduch.

Jorga Kotrbová začala s hraním už v štrnástich rokoch, keď ju ako nesmelú dievčinu obsadil režisér Karel Kachyňa do hlavnej úlohy v rodinnom filme Trápenie. V ňom stvárnila osamotené dievča, ktorého najvernejším priateľom sa stane divoký kôň. Herečke bola rola ušitá priamo na telo – sama totiž koňa už vtedy milovala, a navyše bola podľa slov kolegov vždy plachá a uzavretá.

Po úspechu filmu sa mladej študentke ozvalo vedenie Divadla na Vinohradoch a ponúklo jej, aby zaskočila za jednu tehotnú členku v hre Hon na čarodejnice. Divadelné dosky Jorgu úplne oslnili a ona sa miesto na veterine prihlásila k skúškam na DAMU.

Článok pokračuje na ďalšej strane.