Spoznáte ju? Smutný osud Zlatovlásky: Prečo krásavica Jorga Kotrbová zavesila hereckú kariéru na klinec?

Šoubiz

Česká Margaret Houlihan
Po štúdiách nastúpila do angažmánu v Realistickom divadle (dnešné Švandovo divadlo), ale ďalej točila aj filmy. Z tých najznámejších spomeňme napríklad snímky Láska nebeská, Utrpenie mladého Boháčika, Piatok nie je sviatok, Zlatovláska , Sen noci svätojánskej, Divoká planéta alebo Dvaja muži hlásia príchod.

Od 80. rokov sa Kotrbová začala presadzovať viac ako dabérka ako herečka – skvelá bola napríklad ako Margaret Houlihan v seriáli MASH Kotrbová sa údajne v hereckom svete necítila príliš dobre a volila radšej pokoj a samotu u koní.

Často sa špekuluje o tom, prečo z brandže odišla – jedni si myslia, že sa ťažko zmierovala s pribúdajúcimi rokmi, druhí tvrdia, že zbohatla vďaka reštitúciám, a preto už nemusela pracovať.

Láska ku koňom
Pravdou je, že herečka kedysi dávno spoločne so súrodencami zdedila po otcovi miliónový majetok , je spolumajiteľkou nájomných domov v Prahe a vlastní ranč s koňmi, kam sa presťahovala. Tam si tiež užíva rodinnú pohodu s tromi dcérami, vďaka ktorým je niekoľkonásobnou babičkou.

FOTOGALÉRIA:

ZDROJ: wikipedia