Svrbí vás pokožka hlavy? Naučte sa čo to znamená a ako sa jej zbavíte vďaka týmto prírodným receptom

Krása a móda Rady a tipy Zdravie

Svrbivá pokožka hlavy s kožou, ktorá sa odlupuje, nemusí automaticky znamenať lupiny. Dermatitída, ekzém, plesňová infekcia, psoriáza a stres môžu byť práve príčinou tohto nepríjemného svrbenia.

Používanie nesprávnych šampónov obsahujúcich rôzne chemické látky pokožku vysušuje ešte viac a to môže priniesť oveľa väčší problém. Čo naozaj potrebujete je, nájsť ten správny recept a liek, ktorý si s nepríjemným svrbením pokožky vlasov poradí! V prvom rade však myslite najmä na to, že je potrebné nájsť príčinu tohto svrbenia a rovnako tak hľadať veci, ktoré musíte zmeniť a pomôžu vám zbaviť sa svrbiacej pokožky.

⦁ Šampóny a vlasová kozmetika
V prvom rade je veľmi dôležité zamerať sa na kúpu takého šampónu, ktorý priamo súvisí s týmto problémom, takže je určený na citlivú a svrbivú pokožku vlasov, prípadne je hlbšie zameraný na konkrétny problém vlasovej pokožky, ktorý vám určil dermatológ. Medzi najvhodnejšie zložky bojujúce proti svrbeniu pokožky vlasov patrí napríklad zinok či kyselina salicylová.

⦁ Olivový olej
Pokiaľ hľadáte rýchlu pomoc, no chcete sa vyhnúť používaniu chemikálii, vyskúšajte použiť olivový olej. Ten má zvláčňujúce a protizápalové vlastnosti, stačí si ho len naniesť na pokožku hlavy a nechať pôsobiť po dobu niekoľkých minút ako zábal. Najlepšie je, nechať si túto olejovú masku počas noci. Pokiaľ sa rozhodnete vyskúšať práve olivový olej, celý proces opakujte dvakrát týždenne.

⦁ Aloe Vera gél
Benefitov aloe vera je hneď niekoľko a tak sa netreba čudovať, že pomáha naozaj pri každom probléme. Aloe vera má upokojujúce vlastnosti a tak vám aspoň na chvíľku uľaví od svrbiacej pokožky.

⦁ Mätový olej
Ďalším skvelým pomocníkom je aj mätový olej. Mätový olej je nápomocný najmä pri lupinách a keďže má aj antiseptické vlastnosti, uľaví aj svrbiacej pokožke. Postačí vám na to uvarený mätový čaj alebo mätový olej, ktorý si jednoducho vmasírujete do pokožky pred použitím vlasového šampónu.

⦁ Kokosový olej
Keď už sme pri tých olejoch, nápomocným môže byť aj kokosový olej. Má skvelé hydratačné vlastnosti a pôsobí proti plesniam, takže pokiaľ viete, že tento problém spôsobuje práve plesňová infekcia, neváhajte a vyskúšajte ho. Stačí si ho naniesť na pokožku vlasov a nechať pôsobiť po dobu 15 minút.

⦁ Relaxácia
Možno by ste tomu neverili, no aj stres ovplyvňuje kvalitu vašej pokožky a možno práve ten môže byť príčinou aj u vás. Krátky relax, jóga alebo len prechádzka vám možno navodí iné myšlienky a trošku vás od stresu odpúta.

⦁ Jablčný ocot
Skvelým tipom je aj použitie jablčného octu, no treba ho používať s veľkou opatrnosťou. Keďže obsahuje kyseliny, pokožku by mohol ešte viac podráždiť a tak ním vlasy a pokožku jemne prelejte. Nikdy ho na vlasoch nenechávajte dlhšie ako pár minút.

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať!

ZDROJ: remedydaily.com