Takto vyzerá LOCKDOWN na Slovensku? Nad fotografiami budete krútiť hlavou!

Zaujímavosti

Od 1. januára vstúpil do platnosti ešte prísnejší lockdown, aký platil počas vianočných sviatkov. V rámci neho sa ľudia na Slovensku môžu pohybovať len v rámci okresu, je prísne zakázané stretávať sa s inými domácnosťami, zatvoriť sa museli aj kostoly či lyžiarske strediská a do prírody môžeme chodiť už iba vo svojom okrese. Zákaz vychádzania má len pár výnimiek.

Mnohí ľudia však sprísnený lockdown nerešpektujú a aj naďalej navštevujú preplnené lyžiarske strediská, ktorých prevádzky sú síce pozastavené, no ani to turistom neprekáža, aby sa na svahu spúšťali a zgrupovali, akoby sa nič nedialo.

Hoci sa lyžiarske strediská zavreli, to nebráni ľuďom, aby sa stretávali na svahoch, a to v skutočne hojnom počte. TASR zverejnila fotografie zo Štrbského plesa, lyžiarskeho strediska Jahodná pri Košiciach, ale aj z Tatranskej Lomnice, kde sa zdá, ako keby žiadny lockdown ani neexistoval.

Ako uvádza portál TVnoviny, minister zdravotníctva Marek Krajčí pri silvestrovskom oznámení nových pravidiel síce povedal, že ľudia sa nemusia zo dňa na deň zbaliť a vrátiť domov, mali by sa však správať zodpovedne a dodržiavať pravidlá. Teda, že budú vo svojej bubline bez kontaktu s okolitým svetom.

Zdá sa však, že ľudia nariadenia absolútne nerešpektujú a pravidlá si vysvetľujú po svojom alebo ich jednoducho ignorujú. Dôkazom je aj to, ako to vyzerá na fotografiách, ktoré boli TASR zhotovené hneď v prvých dňoch nového roka. Podľa reportáže, ktorú zverejnili TVnoviny sa dokonca zdá, že práve lyžiari sa cítia ukrivdení, hoci zdravotníci v prvej línii trpia a nevládzu.

FOTOGALÉRIA:

ZRROJ: TASR