AKTUÁLNE: Vláda schválila tvrdý LOCKDOWN pre všetkých bez výnimky

Zaujímavosti

Počty nakazených rapídne stúpajú, nemocnice sú preplnené, zdravotnícky personál je vyčerpaný. Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová včera vyhlásila, že boj s COVIDom prehrávame. Vláda dnes rokovala o nových, prísnejších opatreniach.

Hlavnou témou dnešného rokovania vlády bude už avizovaný lockdown a núdzový stav. Ministrovi zdravotníctva Vladimírovi Lengvarskému sa zrejme tvrdý lockdown na tri týždne presadiť nepodarilo. Napriek tomu by sa mal život na Slovensku opäť výrazne obmedziť do polovice decembra.

Vláda schválila lockdown pre všetkých, informovala o tom Veronika Remišová zo Za ľudí. Nepotvrdené podrobnosti o opatreniach zdieľal denník Hospodárske noviny. Podľa portálu začne platiť lockdown vo štvrtok 25. novembra a trvať bude dva týždne.

Schválili aj núdzový stav, vďaka ktorému bude možné zaviesť nočný zákaz vychádzania. Zatvoria vraj všetky prevádzky a umožnia len návštevu základných, tzv. esenciálnych obchodov. Výnimka zo zákazu vychádzania bude platiť pre zamestnancov na cestu do práce.

Článok pokračuje na ďalšej strane.