AKTUÁLNE: Vláda schválila prísnejšie opatrenia. Nezaočkovaní to budú mať ťažšie!

Zaujímavosti

Heger vopred informoval, že zmena Covid automatu je dočasná a jediným cieľom je zlepšiť situáciu v nemocniciach. Nedostupné sú miesta aj pľúcne ventilácie. Vláda preto zobrala do úvahy všetky odporúčania konzília odborníkov.

Situácia ostatných dní prinútila vládu Slovenskej republiky k prehodnoteniu Covid automatu, ktorý bude na najbližšie týždne v dôsledku výrazne zhoršených výsledkov pozmenený. Po rokovaní predstúpil pred novinárov predseda vlády Eduard Heger, ktorý avizoval nové obmedzenia najmä pre nezaočkované osoby.

Ako premiér poznamenal hneď v úvode svojho vyjadrenia, automat je upravený dočasne kvôli stabilizácii situácie v nemocniciach na tri týždne. Ten by mal s okamžitou platnosťou obmedzovať predovšetkým nezaočkovaných, ktorých je aktuálnena lôžkach viac ako 80 % z pacientov. Pravidlá sa budú sprísňovať vo všetkých okresoch od červenej zóny až po čiernu.

Najnovšie bude vo všeobecnom ponímaní zohľadňovaná skupina OP, a teda očkovaní a prekonaní, ktorá bude v mnohých ohľadoch zvýhodňovaná. Okrem iného sa nemusia dvakrát do týždňa testovať do práce, môžu slobodne chodiť do obchodov a nákupných centier, kam budú mať neočkovaní zákaz vstupu, čo platí aj pre hromadné podujatia.

Článok pokračuje na ďalšej strane.