Hudobný svet zasiahla smutná správa. Náhle zomrel obľúbený český spevák a textár!

Šoubiz

Wykrent sa narodil 10. septembra v Přerove. V šesťdesiatych rokoch bol jedným z členov skupiny Synkopa a o ďalšiu dekádu neskôr nadviazal spoluprácu s dnes žijúcou speváckou legendou Máriou Rottrovou . S ňou nielen vystupoval, ale napísal jej aj celý rad textov. Jedným z najznámejších je napríklad text k piesni Lásko z roku 1974.

„Lásku Marie natočila v aranžmá Richarda Kovalčíka, což bylo takový Chicago. Byla z toho šíleně nešťastná. Jediný, kdo si jí ale všiml a říkal, že je fakt pěkná, byl pan Horníček. No ale ta písnička zmizela z povědomí. Marie z toho ale byla nešťastná, a tak se k ní vrátila (asi za tři roky) s tím, že aranžmá udělal Vláďa Figar. Bylo to najednou takový křehký a tehdy už byla konstelace hvězd příznivá. Já za tu píseň dostal Bílou vránu. Ona se líbila nejenom lidem, ale i kritikům, a to je člověče zázrak,“ prezradil pred rokmi o známom hite v rozhovore pre Český rozhlas .

V minulosti Jaroslav Wykrent prekonal niekoľko mozgových príhod. „Včera zomrel môj dlhoročný kamarát a nenahraditeľný autor mojich pesničiek Jaroslav Wykrent. ĎAKUJEM, Jardo,“ napísala v nedeľu na smrť hudobníka Mária Rottrová.

FOTOGALÉRIA:

ZDROJ: blesk.cz