Mercury chýba svetu už vyše 30 rokov. Talent priznal najväčšie tajomstvo. Z tohto sa tisnú slzy do očí.

Zaujímavosti

„Žiť do sedemdesiatky by bola nuda.“ To boli slová jedného z najslávnejších a najpopulárnejších spevákov všetkých čias Freddieho Mercuryho. Bývalý frontman britskej rockovej kapely Queen zomrel ako 45-ročný, a to presne pred 30 rokmi – 24. novembra 1991.

Miloval spev, miloval umenie a miloval svojich priateľov – a všetkým týmto sa pred smrťou obklopil, aby umieral šťastný. Legendárny frontman skupiny Queen, zanzibarský rodák Freddie Mercury († 45), naposledy vydýchol 24. novembra 1991. Dnes je to presne 30 rokov. Že má AIDS, vyhlásil verejne až 24 hodín pre smrťou.

„Prišiel čas, aby som svojim priateľom a priaznivcom na celom svete povedal pravdu. Dúfam, že každý z nich sa spojí so mnou, s mojimi lekármi a so všetkými, ktorí bojujú proti tejto strašnej chorobe,“ písalo sa v jeho vtedajšom vyhlásení pre tlač.

Freddieho viac než vlastná smrť trápilo to, že jeho pesničky a celková tvorba zostanú nedokončené. Zabarikádoval sa preto doma, kde sa o neho staral milujúci partner Jim Hutton. V poslednom štádiu choroby Freddie už len málokedy chodieval na vzduch. Záber, na ktorom je vychudnutý na kosť a s veľkou košeľou a okuliarmi, je zo septembra roku 1991 – čo bolo iba pár týždňov pred jeho smrťou. (Nájdete ju na nasledujúcej strane).

Článok pokračuje na ďalšej strane.