Nádhera: Táto žena zbiera vrchnáky a vytvára z nich veci, ktoré by Vás ani vo sne nenapadli!

Krása a móda Rady a tipy Zábava

Tejto šikovnej žene teda kreativita rozhodne nechýba. To, čo iní bez povšimnutia vyhodia do koša, ona zbiera a premieňa na skutočne krásne umelecké kúsky.

Ak chcete mať takúto nádheru doma aj vy, nevyhadzujte vrchnáčiky z fliaš do koša, alebo ich pošlite tejto šikovnej žienke!

Plast je výnimočný svojou tvarovateľnosťou, pevnosťou a ľahkosťou – a to aj v takej jednoduchej podobe, akou sú vrchnáky od fliaš. Ak si často doprajete minerálku či iný nápoj v plastovej fľaši, skúste pár týždňov zbierať vrchnáky.

Nevyhadzujte ani vrchnáky od čistiacich prostriedkov, octu či oleja. Po chvíľke budete mať dostatok materiálu na vytvorenie tienidla na lampu, podložky. Pokiaľ vydržíte zbierať o čosi dlhšie, môžete si z vrchnákov vyskladať aj kreslo, rám, či dokonca pestrofarebnú mozaikovú fasádu.

Nezabudli sme ani na najmladších členov domácnosti – pre nich máme zopár inšpirácií napr. paletu na maľovanie či pomôcku na precvičenie matematiky. Tieto kreatívne nápady sme pre vás zozbierali v nasledujúcej foto-galérii.

Článok pokračuje na ďalšej strane.