Si SARKASTICKÝ? Prinášame ti 8 dôvodov prečo ťa berú za vysoko inteligentného…

Rady a tipy Zábava Zaujímavosti

Niektorí ľudia hovoria, že sarkazmus je len spôsob, ako ublížiť ostatným ľuďom, obranný mechanizmus ľudskej bytosti. Ale štúdie ukazujú, že ľudia, ktorí milujú sarkastické vtipy sú inteligentní a výreční…

Tu je 8 dôvodov, ktoré dokazujú, že sarkazmus je skvelá vec!

1) Sarkazmus je znakom vysokej inteligencie

Štúdie ukazujú, že mozog musí pracovať rýchlejšie, aby pochopil sarkazmus. To znamená, že sarkastickí ľudia majú rýchlejšiu myseľ.

2) Drží kľúčové komunikačné zručnosť pevne vo svojich rukách

Podľa lingvistov z akadémie McAllister, sarkazmus je takmer ako hlavný jazyk v modernej spoločnosti. Sarkastickí ľudia sú vždy stredobodom pozornosti a nezostávajú na vedľajšej koľaji s pocitom nudy a nešťastia.

3) Milovníci sarkazmu sú tvrdý oriešok

Sarkastickí ľudia sú dosť bystrí na to, aby si nebrali všetko k srdcu. Môžu nielen vydržať údery, ale sú aj výzvou pre iných ľudí. Je ťažké predstaviť si takú osobu ako obeť, nie?

4) Sarkazmus je užitočný pre naše duševné zdravie

Podľa štúdie neuropsychológie z Kalifornskej univerzity neschopnosť osvojiť si sarkastické reakcie môže byť varovaním o rozvíjajúcom sa ochorení mozgu. Ak chcete zostať zdraví, musíte používať sarkastické poznámky častejšie.

5) Sarkastický spoločník pomáha svojim priateľom a príbuzným, aby sa stali múdrejšími

Neustálu komunikáciou s ostatnými, milovníci sarkazmu začnú ovplyvňovať myslenie iných ľudí. Takže ak pôjdete spolu nakupovať, alebo sa budete pozerať na televíziu, alebo robiť čokoľvek iné spoločne, časom budete schopní lepšie chápať sarkastické vtipy.

6) Majstri sarkazmu ťa môžu „zložiť“ len jedným slovom

Milovníci sarkazmu si vo vojne slov vystačia aj s málom. Dokonca aj keď ich niekto uráža, poľutuje ho – niekedy slová bolia viac než päste a palice.

7) Môžu ťa súčasne uraziť aj rozosmiať

„Nevyšplhala som sa na vrchol potravinového reťazca, aby som bola vegetarián, ale u teba môžem urobiť výnimku.“ Je veta, ktorá môže znieť vtipne, kým sa nezamyslíme: „Počkať! Práve urazil môj spôsob života … alebo by som mal povedať „Ďakujem“?

8) Majú priateľov, ktorí ich naozaj majú radi

Sarkazmus sa v priateľstve môže stať výzvou. Nie všetci ľudia môžu vydržať nekonečné sarkastické vtipy a vtipné poznámky. Možno je to ťažké priateliť sa so sarkastickou osobou, ale je to určite zábavné. Zvlášť po chvíli, kedy si môžete vymieňať vtipy, ktorým nikto okrem vás nebude rozumieť.

Pokiaľ sa vám článok páčil, môžete ho zdieľať medzi svojich priateľov.

zdroj: soulspottv.com