Šokujúci list zamestnancov Domova sociálnych služieb v Pezinku: Koronavírus mali už dávno, šikana a strach!

Zaujímavosti

Domov sociálnych služieb v Pezinku na Hrnčiarskej ulici 37 sa nachádza v karanténe. Dôvodom je výskyt desiatok pozitívnych prípadov s Covid-19 u klientov DSS aj zamestnancov. Na ochorenie už zomreli dvaja pacienti s Covid-19, ktorí boli jeho klientmi, ďalších 17 ľudí bolo hospitalizovaných.

Do redakcie prišiel otvorený list, ktorý údajne poslali zamestnanci DSS Pezinok županovi Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Jurajovi Drobovi. V liste ho prosia o riešenie situácie v pezinskom zariadení sociálnych služieb.

Bratislavský župan však na tlačovej konferencii k situácii v DSS Pezinok uviedol, že žiadny oficiálny otvorený list nedostal. Podľa jeho vyjadrenia ide o text, ktorý koluje internetom a nemá konkrétneho odosielateľa. K jeho obsahu sa teda nevyjadril.

V súvislosti so situáciou v DSS Pezinok, kde sa počas sviatkov potvrdili najnovšie ochorenia na Koronavírus a žiaľ, dnes už evidujú aj úmrtia klientov sa internetom šíri otvorený list. Ten je adresovaný bratislavskému županovi, keďže zariadenie spadá pod samosprávny kraj.

Znenie otvoreného listu:

Článok pokračuje na ďalšej strane.