Tieto chrobáky žijú vo vašej posteli a výrazne poškodzujú vaše zdravie kým spíte! Prečítajte si ako ich zničiť rýchlo, ľahko a prirodzene!

Rady a tipy Zaujímavosti

Tieto roztoče sa živia mŕtvymi bunkami pokožky a potu a sú spojené s astmou a rôznymi alergiami.

Počas noci sa veľmi potíme – až do jedného litra kvapaliny, čo vytvára ideálne prostredie pre prachové roztoče. Na lôžko je asi 1,5 milióna roztočov – Mikroskopický hmyz nie je v skutočnosti problém, ale to, čo zanechajú, je. Výkaly týchto roztočov môžu skončiť v našich dýchacích cestách a spôsobiť astmu a alergie.

Podľa Carolyn Forte z ústavu Good Housekeeping, opustenie lôžka neusteleného tiež umožní matrace a vankúš vysušiť zo všetkého potu vylúčeného cez noc. Aby ste udržali svoju posteľ bez roztočov, Forte odporúča vyprať svoje posteľné obliečky a obliečky na vankúše každé dva týždne.

Hlavné opatrenia:
neprekurujte priestory v dome,
znížte vlhkosť v domácnosti,
pravidelne vetrajte,
vystavte matrace a posteľ slnku,
periny vystavte mrazu,
často perte posteľnú bielizeň,
pravidelne utierajte prach a zbavte sa huňatých kobercov.

Pomôžu aj antialergénne poťahy
Najlepšie sú matrace s prateľným antialergickým poťahom, napríklad z Aloe Vera alebo so striebrom. Vo vlhkom prostredí striebro totiž potláča rast mikroorganizmov alebo ich úplne usmrcuje.

Antialergénne povlaky na matrace sú tkané z hustej textílie, cez ktorú neprejdú roztoče, ani ich výlučky. Roztoče nepreniknú do lôžkovín a do matraca sa nedostane ich potrava, šupinky vašej kože. Izolované roztoče tak zahynú.

Uzavretie matracov sľubuje zníženie veľkého počtu roztočov. Obliecť takýmito antialergénnymi poťahmi môžete aj staršie matrace. Alergény tak ostanú vo vnútri a nedostanú sa na povrch.

ZDROJ: Facebook