Zázraky naozaj existujú! Toto je dieťatko, ktoré prežilo potrat…

Nezaradené

Toto bábätko je dôkazom, že zázraky sa naozaj dejú. Nemá meno ani rodičov a vlastne by ani nemalo existovať. Jedná sa o potrat, ktorý zostal nažive proti všetkým predpokladom.

Drobček vážil iba 940 gramov a u mamičky v brušku mal byť ešte najmenej tri mesiace. Keď 25-ročná dievčina zistila, že je tehotná, bola už v 14. týždni tehotenstva a rozhodla sa, že dieťa nechce. Zohnala si čínske pilulky, ktoré mali jej tehotenstvo ukončiť.

Ani po čase, kedy už cítila pohyby svojho dieťaťa pilulky brať neprestala, stále dúfala, že sa bábätka zbaví. Ale plod, ktorý táto žena chcela zabiť, prežil.

Chlapček, ktorý sa vo 26. týždni tehotenstva vzdal nádeje, že ho jeho matka donosí prekonal potrat. Síce ešte nemá veľa dôležitých orgánov a jeho život závisí na inkubátora, ktorý mu nahrádza matkino lono. Zdravotné sestričky sa o neho na jednotke intenzívnej starostlivosti starajú, odsávajú mu z pusinky nadbytočnú tekutinu, pretože sám nedokáže ešte prehĺtať, aj tak všetci lekári aj sestry dúfajú, že bude žiť.

A ako vyzerá dnes?

Článok pokračuje na ďalšej strane.