Zmenšené póry behom niekoľkých sekúnd! Tieto triky Vám zaručene pomôžu!

Krása a móda Rady a tipy Zdravie

Veľké a upchaté póry. S týmto strašiakom už mala minimálne raz problém každá z nás, no ako sa ich zbaviť?! Zväčšené póry trápia najmä mastnú a zmiešanú pleť so sklonom k akné, no nie vždy tomu tak musí byť. Vplyvom počasia a rôznych iných elementov, ktorým je naša pleť vystavovaná, je veľmi ťažké udržať si ju krásnu a zdravú bez jedinej čiernej bodky či póru väčších rozmerov.

Ak si stále neviete rady a nepomáha Vám ani žiadny kozmetický produkt, vyskúšajte naše tipy, ktoré Vám zaručene pomôžu!

1. KOCKY ĽADU

Tak ako teplá voda pomáha póry otvoriť, studená až priam ľadová ich pomáha zmenšovať a uzatvárať! Preto si po každom čistení pleť pomasírujte kockou ľadu, ktorá je oveľa účinnejšia ako oplachovanie tváre studenou vodou. Okrem zmenšených pórov Vám pokožku aj krásne prekrví, čo môže pomôcť pri hojení akné alebo malých jazvičiek.

2. JABLČNÝ OCOT

Nie každému chutí, no na póry je ako zázrak. Reč je o jablčnom octe, ktorý vďaka svojim kyselinám zmenšuje póry. Stačí si ho len naniesť vatou či kozmetickým tampónikom na časti tváre s najvyšším obsahom týchto nedokonalostí a celý proces opakovať po každom čistení a umývaní pletí.

3. SÓDA BIKARBÓNA A CITRÓN

Aj keď sa Vám to môže zdať ako agresívna kombinácia, skutočne pomáha! Zmiešajte niekoľko lyžičiek sódy bikarbóny s čerstvo vytlačenou citrónovou šťavou a naneste na zväčšené póry.

4. LIEČIVÉ BAHNO

Okrem toho, že liečivé bahno efektívne pomáha v boji proti akné, rovnako tak je skvelým pomocníkom aj v boji proti zväčšením pórom. V drogériách dnes nájdete mnoho produktov obsahujúcich práve tento prírodný zázrak, či už sú to priamo bahenné masky alebo rôzne sťahujúce produkty určené pre tento typ nedokonalostí.

5. VYSKÚŠAJTE AJ DOMÁCE MASKY!

Nie je nič lepšie, ako čerstvo urobená pleťová maska! Nie len, že viete, čo všetko sa v nej nachádza, pridávate do nej čerstvé a prírodné suroviny, ktoré uvíta každý typ pleti. Stačí len otvoriť chladničku alebo špajzu a vybrať to, čo na prípravu masky potrebujete! Zmiešaním tvarohu, citrónovej šťavy a medu, vytvoríte dokonalú domácu masku na zmenšenie pórov a to rýchlo a efektívne.

Ak aj Vy máte podobný problém, dajte nám vedieť, ktoré tipy sú pre Vás novinkou a pokojne sa podeľte aj o vlastné skúsenosti a názory. Budeme veľmi radi, ak tento článok posuniete aj Vašim priateľkám a spoločne budeme bojovať za krásnu a zdravú pleť!

ZDROJ: wikihow.com