Európa, riaď sa podľa Tchaj-wanu, ktorý to zvládol: 12 odporúčaní, ako sa brániť koronavírusu

Rady a tipy

V súčasnej dobe je po celom svete viac ako 160 tisíc nakazených koronavírusom. Zhruba viac ako 5 800 pacientov chorobe podľahlo. Európa sa potýka s prísnymi nariadeniami a všetky krajiny idú postupne do izolácie.

Medzi krajiny, ktoré zvládli koronavírus na jednotku, sa radí Taiwan. Spisovateľka a prekladateľka Radka Denemarková poskytla pre Zoznam Správy skúsenosť s epidémiou na Taiwane, kde je od začiatku januára. Toto sú odporúčania, ktorými by ste sa mali riadiť.

Kým ešte pred dvoma týždňami bola Európa takmer nedotknutá zákerným koronavírusom , tak v súčasnej dobe sa stala epicentrom pandémie.

Jednotlivé štáty Európy pristupujú k veľmi tvrdým opatreniam. Španielsko ide od pondelka do karantény, uzatvárajú sa pomaly hranice a pohyb na verejnosti sa obmedzuje len na tie najnutnejšie prípady. Na Slovensku je momentálne 54 nakazených koronavírusom, v Česku je momentálne 231 pacientov s koronavírusom.

Medzi krajiny, ktoré koronavírus zvládli, patrí Taiwan, kde podľa slov spisovateľky a prekladateľky Radky Denemarková vláda konala rýchlo, vecne, s tímom odborníkov s presnými inštrukciami.

Článok pokračuje na ďalšej strane.