Moja svokra kupuje tieto tablety, aj keď nemá doma umývačku: Odkedy poznám jej domáci trik, mám ich doma aj ja – 1 balenie na celý rok

Rady a tipy

Likvidátor zápachu z práčky
Ak potrebujete okamžite zlikvidovať zápach z práčky, hoďte do bubna práčky dve tablety do umývačky. Potom po zápachu nebude ani stopy. Gazdinkám sa tento trik osvedčil najviac.

Čistenie rúry
Je aj vaša rúra poriadne znečistená? Ja som kedysi kupovala drahý prostriedok z obchodu, ale toto naozaj stojí za vyskúšanie. Ja som postupovala tak, že tabletu som rozpustila v horúcej vode, nasadila rukavice a naniesla na povrch. Nechala som pôsobiť asi 15 minút a potom len zotrieť. Nezabudnite nakoniec pretrieť čistou navlhčenou handričkou. Ide o to, aby sa úplne odstránili zvyšky chemických látok.

Forma na pečenie ako nová – dokonca aj tá, s ktorou ste to už chceli vzdať
Možno je to práve teraz najviac znečistené miesto v byte (samozrejme po rúre). Práve preto by ste mali vedieť, že aj starý a skutočne hrozne vyzerajúci plech alebo forma na pečenie môže byť znovu ako nová. Nalejte do nej horúcu vodu, pridajte tabletu a nechajte cez noc pôsobiť. Ráno len opláchnite – je to ako kúzlo, všetka mastnota aj nečistota je preč. Nezabudnite však všetko dôkladne opláchnuť.

Na biele oblečenie a záclony je to môj anjel strážny
Teplá voda + tableta do umývačky = aj naozaj škaredé škvrny z bieleho oblečenia zmiznú akoby nikdy neboli. Používajte to však len na biele tkaniny, tie farebné môžu naopak vyblednúť. Ja dávam do teplej vody s tabletou odmočiť a pridávam aj do práčky. Funguje to aj ako skvelý odfarbovač, ak sa vám počas prania biele oblečenie zafarbilo.

Odmastí a rozžiari kuchyňu aj kúpeľňu
Ak je na stene mastnota, pomôže vám roztok z tablety do umývačky. Toto riešenie odstraňuje nielen mastnotu a povlak, ale aj čmáranice z pasteliek a farbičiek. Hlavné podmienka: stena musí byť umývateľná!

Čistenie práčky
Tableta do umývačky riadu čistí aj bubon práčky a súčasne odstraňuje vodný kameň a dokonca ju aj dezinfikuje.

Odporúča sa zvoliť dlhý program prania pri vysokej teplote, kedy práčku naprázdno zapneme s 2 tabletami do umývačky, ktoré vhodíme do dávkovača pracieho prostriedku. To je jednoduchý spôsob, ako predĺžiť životnosť domácich spotrebičov.

Plastový nábytok ako nový
Plastový záhradný nábytok, ležadlo, detská hojdačka – toto všetko doslova zachráni pred nečistotu táto zázračná tabletka. Odstránite nečistotu, vtáčí trus aj všetok prach. Všetko bude úžasne čisté.

Čistenie kovového riadu
Príbory budú svietiť, keď ich umiestnite do roztoku vody a tablety do umývačky na niekoľko hodín. S týmto riešením si ostatné kovové objekty tiež obnovia svoju pôvodnú krásu.

Na čistenie plastových nádob
Plastové dózy ľahko absorbujú pachy a tiež farby. Ak chcete tento problém odstrániť, použite roztok z tablety. Ak je nejaká iná plastová hmota (ako je odpadkový kôš) v hroznom stave, môže sa tým touto metódou odstrániť zápach.

Čistenie toalety
Ďalšia super rada od mojej kamošky. Hoďte do misy a nechajte pôsobiť cez noc. Ráno budete žasnúť nad tou čistotou a leskom – a žiadny vodný kameň. Rovnako vyčistíte aj nádržku – rozpustenú tabletu hodiť do nádržky, nechať rozpustiť priamo v nej a nechať pôsobiť. Pri splachovaní potom vyčistíte aj samotnú toaletu.

Perfektné vychytávky, čo myslíte?

ZDROJ: irecept.cz