Muž odstránil baktérie a vodný kameň v PRÁČKE iba vďaka tejto jednej veci. Úžasné!

Rady a tipy Technológie Zaujímavosti

Všetci potrebujeme práčku a je priamo neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Málo ľudí však vie, že sa o ňu musíme aj starať, aby sme sa vyhli baktériám a vodnému kameňu…

TIP OD SUPERSVET.SK : Baktérie z nášho oblečenia v práčke zostávajú a vlhké prostredie je pri ich ďalšie šírenie priamo ideálne. Práčku sa odporúča umývať každý tretí mesiac. Je to neuveriteľne jednoduché:

Stačí ísť … do kuchyne! Stačí nám tableta do umývačky riadu. Nesmie však mať plastovú fóliu.
Tabletu dáme do priehradky na prášok a zvolíme program prania na 40 stupňoch.
Keď práčka doperie, je čistá a celý postup môžete opakovať raz za 3 mesiace.

AKO VYČISTIŤ PRÁČKU OD ZÁPACHU? PRVÝ NA RADE JE BUBON
Na vyčistenie bubna použite ocot, ten zbaví práčku nečistôt a zápachu. Do prázdnej práčky nalejte 1 liter octu, následne preperte na 90°C. Dávku octu neprekračujte, väčšie množstvo môže poškodiť gumu a následne tesnenie práčky.

Namiesto octu môžete použiť aj kyselinu citrónovú, ktorú nasypete do dávkovača pracieho prášku. Kyselina citrónová je menej agresívna a má rovnaký účinok. Po nasypaní, pustíme práčku na najvyšší cyklus a opäť necháme preprať. Do bubna práčky sa pri čistení odporúča vložiť čistá handra, ktorá vyplavené nečistoty pohltí.

ČISTÍME NÁDOBKU, ČIŽE DÁVKOVAČ PRACIEHO PRÁŠKU

V dávkovacom šuplíku sa usádza vodný kameň, plesne, prací prášok a aviváž. Znečistenie nádobky nepoškodí práčku, ale jej údržbou predídeme fľakom a zápachu bielizne.

Zápach bielizne je spôsobený množením baktérií vnútri nádobky, ktoré tam vznikajú z usadenín pracieho prášku a aviváže. Preto:

nádobku je potrebné vybrať a prepláchnuť horúcou vodou,
čistenie opakujte každý mesiac,
po každom praní nechávajte nádobku otvorenú.

NEZABUDNITE ANI NA GUMU A TESNENIE

Ak sa na gume usadili plesne, priložíme na znečistené miesto handru namočenú v octe a necháme pôsobiť pár minút.

Pri čistení tesniacej gumy sa snažte nepoužívať čistiace prostriedky, môžu poškodiť štruktúru gumy. Po každom praní by ste mali gumu pretrieť suchou handrou.

AKO VYČISTIŤ FILTER V PRÁČKE?

Pri čistení filtra práčky to nie je úplne jednotné. Každá práčka ma špecifický postup pri čistení filtra. Preto sa odporúča postupovať podľa návodu, ktorý sa prikladá ku každej práčke. Čistenie filtra je však veľmi dôležité. Môžete ho vyčistiť kryštalickou sódou a octom.

Často za poškodenie práčky môže práve nedostatočná údržba filtrovej vložky. Údržbu filtra a filtrovej vložky by ste mali vykonávať aspoň raz za tri mesiace.

ČO POMÔŽE NA ČERPADLO?

Predchádzať znečisteniu práčky sa dá aj pomocou používania kvalitných pracích prostriedkov.

Často sa na bielizni objavujú fľaky, sú spôsobené vodným kameňom. Veľmi dôležité je používanie zmäkčovača vody, ktorý chráni bielizeň od vodného kameňa. Zmäkčovače zabraňujú usadeninám vo vnútri práčky a tvorbe vodného kameňa, ktorý môže okrem bielizne poškodiť aj čerpadlo práčky.

ČO SPÔSOBUJE USADZOVANIE NEČISTÔT A POŠKODENIE PRÁČKY?

Tieto chyby pri praní robíme najčastejšie.

  • Časté pranie na nižších teplotách. Takéto pranie podporuje usádzanie nečistôt v práčke, ktoré vedú k tvoreniu plesní a zápachu. Perte častejšie na vyšších teplotách.
  • Používanie nekvalitných pracích prostriedkov.
  • Pranie príliš veľa bielizne naraz. Je možné, že bielizeň nebude dostatočne vypraná. Opakovanie tejto chyby môže poškodiť vašu práčku.
  • Veľmi podstatné je tiež nechať práčku a nádobku po každom praní otvorenú, aby sa dostatočne usušila a odvetrala.

Pravidelné čistenie práčky zabezpečí správnu funkčnosť a čistotu bielizne. Ak teda chcete mať čistú a funkčnú práčku, dodržujte tieto jednoduché a efektívne tipy. Skúste do práčky pred praním vložiť guličku z hliníkovej fólie, vaša bielizeň bude ako nová. Nezabúdajte ani na pravidelnú údržbu a snažte sa predchádzať chybám pred praním bielizne.

Nie je to úžasné? Zdieľajte tento skvelý TIP medzi vašich priateľov 🙂

ZDROJ: prophecyplat.com