Svieži dych aj bez ústnej vody! Týchto pár trikov stojí za vyskúšanie.

Rady a tipy Zdravie

Nepríjemný zápach, s ktorým si neviete rady? Zvyčajne je spôsobený jedlom, ktoré ste práve konzumovali, no príčinou môžu byť aj baktérie v ústnej dutine. Okrem pravidelnej ústnej hygieny či vyplachovaním úst slanou vodou, poznáme aj niekoľko prírodných tipov, ktoré zaručene stoja za vyskúšanie!…

Aj napriek tomu, že existuje mnoho produktov zameraných práve na riešenie tohto problému ústnej dutiny, veľakrát im chýba efektívnosť alebo sú príliš drahé a tak človek hľadá iné spôsoby a riešenia, ktoré by pomohli túto nepríjemnú situáciu vyriešiť čo najrýchlejšie. Skúšali ste už úplne obyčajné produkty, ktoré má doma skoro každý a dokonca sú na prírodnej báze?!

1.Kurkuma

Antibakteriálne a protizápalové vlastnosti kurkumy sú ideálnymi prostriedkami na boj s nepríjemným dychom. Pomáhajú zabíjať choroboplodné zárodky a zmierňovať zápaly, ktoré môžu neskôr postihnúť aj ďasná. Kurkuma je však skvelá na trávenie, pri depresií a rovnako tak pomáha predchádzať Alzheimerovej chorobe.

2. Sóda bikarbóna

Aj sóda bikarbóna pomáha na neustály zápach z úst. Stačí zmiešať jednu lyžičku sódy bikarbóny s vodou v pohári a niekoľko minút si vyplachovať ústnu dutinu. Pre lepšiu chuť a svieži pocit môžete pridať aj pár kvapiek esenciálneho olejčeka s vôňou mäty priepornej.

3. Ananás

Možno by ste tomu neverili, ale aj ananás je skvelým pomocníkom! Ak zápach úst spôsobilo práve nejaké jedlo, ktoré ste nedávno jedli, pomôže Vám pitie ananásového džúsu. Ananás v sebe obsahuje tráviaci enzým nazývaný bromelain, ktorý je známy pre svoje prírodné „čistiace“ účinky.

4. Jablko

Určite ste si všimli, aké Vám ostali krásne čisté zuby práve po zjedení chutného jablka. Jablko totižto pôsobí ako prírodná kefka na zuby a odstraňuje všetko, čo na zuby nepatrí a taktiež sa podieľa na boji proti nepríjemnému zápachu najmä po jedle.

5. Pitie čistej vody

Ak nie ste priveľmi disciplinovaný v dodržiavaní pitného režimu, môže to mať za následok práve nepríjemný zápach úst. Kvôli nedostatku vody v tele, tzv. dehydratácií a to najmä počas horúcich letných dní, sa Vám v ústach netvorí toľko slín, koľko by malo a to je rajom pre baktérie! Sliny majú totiž antibakteriálny účinok a pri správnej hydratácií tela nemajú baktérie spôsobujúce zápach žiadnu šancu!

6. Antiseptické korenie

Za vyskúšanie určite stoja aj korenia, ktoré sú známe pre svoje antiseptické vlastnosťami. Medzi takéto korenia patrí napríklad škorica či klinčeky, ktoré efektívne pôsobia na zničenie usadených baktérií v ústnej dutine.

7. Mäta

Posledným tipom je mäta. Je veľmi dobre známe, že mäta pomáha pri liečbe zápachu z úst, takže si nezabudnite do pohára s vodou pridať zopár lístkov a šťavy z tejto rastlinky. Taktiež vyskúšajte vyplachovanie ústnej dutiny mätovým čajom. Mätový čaj má okrem iného aj schopnosť utíšiť boľavý zub či podporiť správne trávenie!

Ak Vás nepríjemný zápach z úst trápi aj po vyskúšaní týchto tipov, skúste sa poradiť so svojím lekárom či zubárom. Zápach z úst niekedy môžu spôsobovať aj iné problémy, najčastejšie tie, ktoré sú spojené so zažívaním a tráviacim traktom.

Páčil sa Vám tento článok? Nezabudnite ho zdieľať!

ZDROJ: remedydaily.com