Osamelá starenka celý život žila v tomto polozbúranom dome. Keď ale uvidíte, ako to vyzerá vo vnútri, nebudete mať slov!

Krása a móda

Staré domy sú po celom svete a môžeme ich vidieť na každom rohu. V mestách je samozrejme frekvencia domov oveľa väčšia ako na dedine. Mestá sa dlhodobo snažia staré domy likvidovať, rekonštruovať alebo inak upravovať, aby vyzerali moderné a štýlové.

Veľká časť starých domov, ktoré zostávajú vo svojom pôvodnom stave, sa tak nachádzajú skôr v okrajových častiach miest, na vidieku alebo na samotách.

Keď sa na ne pozrieme zvonku, povieme si, že je to stará ruina, ktorá by sa mala jednoznačne zbúrať. To je však veľká škoda, pretože tieto domy so sebou nesú obrovskú históriu, veľakrát aj niekoľkosto ročnú. Mali by sa teda zachovať. Ak sa navyše nájdu šikovné ruky, môže z týchto domov vzniknú niečo, čo by vás vôbec nenapadlo.

V jednom takomto starom domčeku bývala osamelá žena, ktorá domček zdedila ešte po svojej babičke. Dom mal až 300 rokov! Zvonku vyzeral ako stará ruina, avšak vnútri si ho žena, za ten čas čo v ňom žila, prerobila podľa svojich predsáv. Pozrite sa ako!

Článok pokračuje na ďalšej strane.