Šokujúce video: Sprievodca vyhodil z vlaku pravdepodobne utečencov z Ukrajiny.

Zaujímavosti

Na sociálnych sieťach sa šíri video, zachytávajúce vyhrotenú scénu vo vlaku Českých dráh. Skupina cestujúcich s deťmi, ktorí najskôr pochádzajú z Ukrajiny, odmietala vystúpiť, avšak sprievodca sa ich nevyberavým spôsobom snažil vyhodiť z vlaku.

Za kamerou sú navyše počuť rasistické poznámky. České dráhy sa však obhajujú, že cestujúci sa nepreukázali žiadnym dokladom a sprievodca tak vraj nemal inú možnosť. Redakcia eXtra.cz sa obrátila na České dráhy s otázkou, ako to celé bolo.

„Buď si vystúpite teraz, alebo na vás zavolám políciu.“ Také slová zvolal počas vyhrotenej scény vo vlaku Českých dráh sprievodca na skupinu, ktorá sa najskôr skladala z ukrajinských Rómov. Zároveň použil slová, že on „nie je ich kamarát“ a „von!“. Video z incidentu sa stalo populárne na sociálnych sieťach.

Ešte horšie komentáre zaznievajú spoza kamery ako názory ďalších cestujúcich. „Normálne heverom ich dostať, sú ako mor,“ zaznejú zjavne rasistické slová od muža, ktorého na zábere nevidíme. Rokovanie sprievodcu vzbudilo diskusie, či bolo od neho primerané a nešlo konať iným spôsobom. Zároveň je otázkou, či by konal rovnako, ak by išlo o cestujúcich inej etnickej príslušnosti.

Článok pokračuje na ďalšej strane.